BU İŞLER BİZİM İŞLER

Yardımcı kaynak eser sektöründe 40 farklı yayınevini bünyesinde barındıran İşler Yayın Grubu, hizmette 33. yılını geride bırakırken; Türkiye sathına yayılan İşler Kitabevleri ise 500 şubeye ulaşmış vaziyette.

PROFESYONEL DESTEKTE 33. YIL
Yardımcı kaynak eser sektöründe 41 farklı yayınevini bünyesinde barındıran İşler Yayın Grubu, hizmette 33. yılını geride bırakırken; Türkiye sathına yayılan İşler Kitabevleri ise 500 şubeye ulaşmış vaziyette.

Branşında kendisini kanıtlamış en seçkin, en donanımlı, en başarılı, en nitelikli, en tecrübeli, Türkiye’de eğitim alanında parmakla gösterilen en yetkin yazarların hazırladığı ve çeşit olarak 10 bini geçen kitap sayısıyla İşler Yayın Grubu sektörün en büyüğü olarak nitelendiriliyor.
LGS, YKS, MSÜ, YÖK-Dil, KPDS ve KPSS için yardımcı kaynak eser üretiminde milyonlarca tiraja ulaşan İşler Yayın Grubu, sınava hazırlanan öğrencilere profesyonel destek sunmada sektörün öncülüğünü yapıyor. 

Yeni nesil soru üretimi ve dijital yayıncılıkta da öncü konumda olan İşler Yayın Grubu ile İşler Kitabevlerinde çalışan personel sayısı bugün 3 bini aşmış vaziyette. Sınav sektöründe en fazla personel çalıştırma unvanına ulaşan İşler Yayın Grubu, bütün çalışanlarının sertifikalı olmasına azami dikkat ediyor
Ülkemizde 30 milyon öğrenciye bir şekilde dokunan İşler Yayın Grubu, her alanda şeffaflığı benimsediği gibi mali konularda da şeffaflığı kendisine ilke edinmiş kurumların başında geliyor.

OKULDA ALINAN EĞİTİM SINAVLARDA YETMİYOR
Pek çok gelişmiş ülkede olduğu gibi sınava dayalı eğitim modelini benimseyen ülkemizde İşler Yayın Grubu da 30 milyonu aşan eğitim camiasına profesyonel destek sağlamak için faaliyetlerini yürütüyor.

Çünkü ülkemizde henüz ilkokulda başlayan sınav sistemi lise, üniversite ve yükseköğrenimden sonra da devam ediyor. Adaylar için özellikle yükseköğrenim sınavları bir hayli önem kazanıyor. Çünkü öğrenci artık kararını vermiş ve hayatta atılacağı mesleği tercih etme noktasına gelmiştir.

Burada iyi bir üniversite kazanmak ve iyi bir meslek için öğrencinin gördüğü lise öğrenimi daha bir önem kazanıyor. Keza bir öğrencinin iyi bir lisede öğrenim görmesi için de LGS (Liseye Geçiş Sınavı) bir o kadar değerli hale geliyor.  Dolayısıyla bu faktörü göz önünde tuttuğumuzda LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ile YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) çok çok önemli bir sınav hâline geliyor. Bu açıdan bakıldığında da veliler ile öğrencilerin LGS ve YKS’de başarılı olmak için çok farklı arayışa girdikleri gözlemleniyor. Çünkü adayların sınavlarda başarılı olmaları için artık salt okullarda aldığı eğitimin yeterli olmadığı bilinen bir gerçek. Henüz ilköğretim çağında sınavla tanışan öğrencilerimiz belirli aşamalardan geçtikten sonra yine bir sınav sonucunda aldığı puana göre bir liseye yerleştiriliyor. Ardından yine bir sınav sonucunda yükseköğrenime yani üniversiteye yerleştiriliyor. Yükseköğrenimini tamamlayan öğrencilerimiz de herhangi bir kamu kurumunda işe başlayabilmek için tekrar KPSS’ye tabi tutuluyor.

TEK BAŞINA ÇALIŞMAK YETERLİ DEĞİL
Bütün sınavlarda alınan sonuçlarda en önemli, en belirleyici etken ise öğrencinin okuduğu okul ile aldığı eğitim ve temelinin sağlamlığı bir hayli önem arz ediyor. Ayrıca bütün öğrenciler sınavlarda başarılı olmak için profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyor. Her alanda olduğu gibi sınavlarda da adayların başarısının sırrı profesyonel destekte yatıyor. Yani tek başına çalışmak yeterli olmuyor.

BİLGİNİN GÜCÜ VE TECRÜBE BAŞARIYI GETİRİYOR
Kendisini kanıtlamış, alanında saygın bir yer edinmiş, marka hâline gelmiş; seçilmiş ve belli bir elekten geçmiş öğrencilerin yer aldığı okullarda okuyan ve sınavlarda başarılı olan öğrenciler; diğer akranlarına göre hayata bir adım daha önde başlamış oluyor. Zira artık bilginin gücü hiçbir şeyle mukayese edilemiyor. En önemli bilgi ise tecrübeye dayanıyor. Deneyimli, sistematik her bilgi; deneyimsiz, sistemsiz, teorik, kuru bilgi karşısında her daim kazanıyor, kazandırıyor ve kazandırmaya da devam edecek.

 

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Kitapİşler ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ!

Sen de İşler Yayın Grubu ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.