GEOMETRİ BİR ŞEHİR GİBİDİR!

Evet artık soru sayısı yalanını artık biliyorsunuz çünkü Geometri gibi zaman ayırarak gelişen bir derste, bir soruya 20 dakika ayırmak; 20 dakikada 20 soru çözmekten çok ama çok daha etkili olabiliyor.

Evet artık soru sayısı yalanını artık biliyorsunuz çünkü Geometri gibi zaman ayırarak gelişen bir derste, bir soruya 20 dakika ayırmak; 20 dakikada 20 soru çözmekten çok ama çok daha etkili olabiliyor.

Tekrardan merhabalar arkadaşlar! Ben Emre Yiğit Ay 2021 YKS 866.’sı sizlere 4 adımda geometri serimizin 2. Adımını yazmak için buradayım ve hemen hemen sırlarına girdiğimiz noktadayız.
Geometri hepimiz için sorun ve en sevdiği ders geometri olan birisi olarak tam da bu sorunu çözmek için buradayım. Bugünkü adımımız olan erken pes etmek belki de yıllardır bize söylenen bir yalanın arka planını açıklıyor: Soru sayısına bakmak. Evet artık soru sayısı yalanını artık biliyorsunuz. Çünkü Geometri gibi zaman ayırarak gelişen bir derste bir soruya 20 dakika ayırmak; 20 dakikada 20 soru çözmekten çok ama çok daha etkili olabiliyor.

SORULARLA CEBELLEŞME

Bu bakımdan biz artık bir soruya yaklaşırken süreyi denemeler haricinde bir kenara koymalıyız. Zamanı geldiğinde seri denemeler ile süre sıkıntımızı aşacağız ama şu an öğrenme aşamasındaki bir insan kesinlikle ve kesinlikle sorularla cebelleşmeli ve sorundan hıncını alana kadar da çıkmamalı. Erken pes edip soruyu geçersek kolaya kaçmış oluruz ve bizi geliştirecek o deneme yanılma fırsatını da oldukça ters teperiz. 

SABRI ELDEN BIRAKMAYIN

Geometri bir şehir gibidir ve sokaklarına girip çıkmadan öğrenmeye çalışmak işe yaramaz. Ancak soru çözüm uygulamalarından faydalanabilirsiniz; o da sizi navigasyon gibi şıkka yönlendirir. Yolu öğrenmeye değil! Şunu da unutmayın bu yarışta hiç kimse ÖSYM saati karşısında navigasyona sahip değil! Tekrardan vurgulamam gerekirse işin özeti bir sorudan hemen vazgeçmeyin ve sabırlı olun. Gün size de gelecek ve geometri bir sorun değil keyfinizin dersi olarak kalacaktır. Sonraki adıma kadar yorumlarda benden bahsetmeyi ve fikirlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Sevgilerle…
 

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Kitapİşler ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ!

Sen de İşler Yayın Grubu ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.