GEOMETRİ NASIL ÇALIŞILIR?

Bugün hepinizin kaynayan yarası olduğunu bildiğim geometriye değinmek için başlatmış olduğum 4 adımlık serimin ilk yazısını yazacağım. Bu dört seriyi de okuyup iyi anlarsanız eğer düşünüyorum ki geometri ile aranızda herhangi bir sorun kalmayacak. 

Merhaba arkadaşlar tekrardan karşınızdayım bilmeyenler için ben Emre Yiğit, 2021 YKS’de Türkiye 866.’sı oldum. Bugün hepinizin kaynayan yarası olduğunu bildiğim geometriye değinmek için başlatmış olduğum 4 adımlık serimin ilk yazısını yazacağım. Bu dört seriyi de okuyup iyi anlarsanız eğer düşünüyorum ki geometri ile aranızda herhangi bir sorun kalmayacak. 

YANLIŞ KAYNAK ÇÖZÜMÜ

İlk adımımız olan yanlış kaynak kullanımı her derste olduğu gibi geometride de öğrencilerin başına pek çok dert açabiliyor. Uzun süreli dönemlerde bunalımlar getirebiliyor. Kaynak çözdüm demek için çözenlerden “ben bunu çözüyorum aslında seviyem bu” havası atmak için çözenlere kadar pek çok nedeni var bu sorunun. Ama hepsinin ortak noktası yapamadığımız soruların ardından gelen iç çekme! Peki bunu nasıl anlayacağız? Eğer bir konu anlatım sonrası konuyu kavradığımızı düşünüyorsak ve soru çözümüne geçtiğimizde de çok fazla tıkanıyorsak belli başlı sorunlardan birisi de yanlış kaynak çözümüdür. Çok zor kaynaklar belki bizi geliştirir evet ama onun yerine kolaydan başlamak bizim zamanımızı da konu anlatım birikimimizi de sağlamda tutacaktır. Bunu anladığımız an alt seviye bir kaynaktan çözmeye başlayıp yükselebilirsiniz. Soru çözme performansınız ve veriminiz inanın bana artacaktır.

HER ŞEYİN İLACI ZAMAN

Zamanı geldiğinde gerektiğinden elbette zorlanacağız ama bu demek değil ki emeklemeye çalışırken uçalım, her şeyin ilacı zamandır ve bunu tek seferde almaya çalışırsak doktorlar buna intihar diyebilir. Bu demek değildir ki hayat boyu kolay kaynaklar ve kolay denemeler çözelim her şey yüksek doğrularla gelsin. Gönül isterdi ki hepimiz kolay çözelim ve moral yük bakımından yüksek olalım ama maalesef artık kolay kaynaklardan sonra seviyemizi arttırmalıyız.  Bu bizim seviyemizi arttırıp netlerimiz yükseltecek yegane şeydir. Her şeyin ayarı tam olmalıdır arasındaki dengeyi kaçırmamak lazım dostlar. Kendinize iyi bakın ve sonraki adımımızı takip etmeyi unutmayın!

Emre Yiğit
 

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

İşlerOnline ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLYORUZ!

Sen de İşler Yayınları ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.