GEOMETRİ SIFIRDAN 1 YILDA NASIL FULLENİR?

Sınavda İlk yılımda Geometriden sıfır çeken biri olarak bir sene sonra fulle yakın net yapmamı sağlayan ve Matematik netimi katlayan geometri için yaptıklarımı sizin için sıraladım.

Sınavda İlk yılımda Geometriden sıfır çeken biri olarak bir sene sonra fulle yakın net yapmamı sağlayan ve Matematik netimi katlayan geometri için yaptıklarımı sizin için sıraladım.

1- HİÇ BIRAKMADAN DÜZENİ ÇALIŞMAK

Geometri, sürekli haşır neşir olunarak ilerleme kaydedilen ama biraz aksatıldığında çabuk gerileme görülen bir ders ne yazık ki. Bu anlamda en çok emek isteyen derslerden birisi olsa da çalışmayla birlikte gelişim kaydediliyor ve böylece en zevkli derslerden birine dönüşmesi muhtemel oluyor. Geometriden neredeyse hiç net çıkaramayarak mezuna kalmış biri olarak haftada 5-6 gün yarım saat, bir saat arası çalışıp bu sefer neredeyse tüm soruları yapabildim. Eğer sen de sabırlı ve düzenli bir şekilde çalışabilirsen geometri senin için çile olmaktan çıkıp zevke dönüşmesi işten bile olmaz.

2-ÜÇGENLER ÇOK KRİTİK

Geometride aşama kaydedebilmek için üçgenler en kritik nokta. Üçgenleri Geometrinin alfabesi gibi düşünebilirsiniz. Dörtgen, beşgen, altıgen, çember, prizma ve aklına gelebilecek bütün geometrik şekillerin içinden üçgen çizip sorunun çözüldüğü çok sıktır. Bu yüzden üçgende açılardan alana kadar bütün konuların üstüne titremeniz, altından girip üstünden çıkmanız çok çok önemli.

3- BİRDEN FAZLA KİTAPTAN KONUYU PRATİK YAPMAK

Konuyu öğrendikten sonra pratik yapmak büyük önem arz ediyor. Bu yüzden konu öğrenildikten kısa süre sonra, soruları çözmekte fayda var. Bununla birlikte Geometri alışma gerektiren bir süreç ve bu sürede bir soruyu çözmek uzun sürebilir. Fakat giderek bu süre kısalacaktır. Ayrıca Geometriyi anlamaya başladığında bir testte çıkan boş bıraktığın sorular da azalacaktır. Hangi soruyu gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğini kısa sürede çözmeniz bir süre sonra refleks haline gelecektir. Bu uygulamaları tekrar işinizi kolaylaştıracaktır. Kısaca YKS sınavında Geometriden full çekmenin yöntemini anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yarar.

Ege

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

İşlerOnline ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLYORUZ!

Sen de İşler Yayınları ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.