İNTERNETTEN NASIL DERS ÇALIŞILIR?

Ben YKS 2021 Sayısal Türkiye 22.si Eray. Blog yazılarımdan ilkini hangi konuda yapsam diye çok düşündüm. Benim için en önemli konulardan biri olan İnternetten doğru faydalanma konusunda yazmaya karar verdim.

Ben YKS 2021 Sayısal Türkiye 22.si Eray. Blog yazılarımdan ilkini hangi konuda yapsam diye çok düşündüm. Benim için en önemli konulardan biri olan İnternetten doğru faydalanma konusunda yazmaya karar verdim. Dolayısıyla ilk konumuz İnternetten doğru faydalanma üzerine olacak.
Kendim, 9. sınıfın en başından itibaren tüm derslerimi internetten tamamlayan, dershane ve okuldan çok çok daha fazla interneti konuları halletme ve soru çözüm kaynağım olarak kullanan biri olarak bu konunun üstünde durmam gerektiğini düşündüm. Öncelikle konuyu ilk dinleme yerim okul olurdu. Konuyu okulda bir kez dinlememin üzerinden 1 hafta kadar geçtikten sonra YouTube'dan ilgili konunun videosunu izlerdim.

NOT ALARAK DİNLEMENİN FAYDALARI

Bunu yaparken not alarak dinlemenin önemli olduğunu da eklemek istiyorum. Okulda ilk kez dinlenilen konularda alınan notlar konuya dair hiçbir bilgi olmadan alındığı için geriye dönüp o notlara çalışıldığında ilgi / aşinalık kurmak çok zor oluyor. Fakat konu hakkında küçük de olsa bilginiz olarak izlediğiniz YouTube Videolarının notları ileride çalışırken en çok işinize yarayacak notlarınız haline geliyor.

SORU ÇÖZÜM VİDEOLARININ ÖNEMİ

Ayrıca soru çözümü konusunda da konuyu bitirdikten sonra direkt kaynaklara girişmeden önce YouTube'dan soru çözüm videoları izlerdim. Sınava yakın zamanlarda ise konuları özet olarak geçen anlatım videolarını izlemeye ve daha çok 1soru/1 çözüm formatındaki videolara odaklanmaya başladım. Branş denemesi çözmektense bunları tercih ederdim. Ayrıca zaman fark etmeksizin tüm lise hayatı boyunca 1 soru/1 çözüm formatının sınavlarda pratik geliştirme anlamında çok büyük fayda sağladığını söyleyebilirim.

Eray Yüklü
 

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

İşlerOnline ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLYORUZ!

Sen de İşler Yayınları ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.