PROBLEMLER BİZİM İÇİN PROBLEM Mİ?

Merhabalar arkadaşlar ben 2021 YKS 866.’sı Emre Yiğit AY, sizlere söz verdiğim üzere yepyeni ve çok önemli bir seriye başlayacağız: “PROBLEMLER BİZİM İÇİN PROBLEM Mİ?”

Merhabalar arkadaşlar ben 2021 YKS 866.’sı Emre Yiğit AY, sizlere söz verdiğim üzere yepyeni ve çok önemli bir seriye başlayacağız: “PROBLEMLER BİZİM İÇİN PROBLEM Mİ?”

İlk olarak evet YKS’nin en bela konusu olduğuna hepimiz mutabıkız ama bu bela bize gerçekten sınavı kazandırabilir mi? Cevabını biliyorsunuz: Evet… Eğer problemler kalemiz olursa TYT asla kuşatılamaz, alınamaz bunu son sınavımız olan 2021 YKS’de tarihin en zor YKS Matematiği gelmesi yoluyla görmüş olduk.

YALAN SÖYLEMLERE DİKKAT!

Ben dahil birçok öğrenci bu zorluğu sınav anında tattı psikoloji ve zaman baskısını alt edenler sınavda başarılı oldu diyebiliriz. Problemlere başladık evet haklısınız herkesin ağzından düşmeyen problemler sizi korkutuyor ve herkesin söylemesiyle kimse yapamıyor, yapamayacak algısı var. Elbette bu da tüm genellemeler ve hurafeler gibi yalan bir söylem arkadaşlar.

YOUTUBE ÜZERİNDEN ÇALIŞMA

Problemler yapılamaz değil sadece TYT’nin en çok soru tipi ve sayısını barındıran konu öyle ki kendi içinde 5-6 alt başlığa ayrılıp yine kendi arasında birkaç alt başlığa ayrılabiliyor. İlk TYT konularından birisi problemler olan ben bile sıfır temel ile erkenden Haziran ayında bir problem fasikülü bitirmiştim. Youtube'dan konu anlatımlarını en basit ve temelden anlatan hocaları buldum. Ardından defterlerimi karıştırmadan yeni bir defter açtım. Tüm örnekleriyle birlikte defter tutup hoca soruyu çözmeden durdurup çözmeye çalıştım. Çözmek ve çözmemek burada sorun değil. Gün geçtikçe hocanın çözüm yoluna yaklaşmak ya da yaklaşmamak önemli olandı.

İNADI SÜRDÜRÜN

Matematiğin ilk 12 konusunun da dahil olduğu sorular bilmediğimden beni zorladı bu yüzden de bazılarını öğrendim bazılarını ileride geriye dönmek adına not aldım. Her problem türünden sonra soru bankalarından en basitten zora gidecek şekilde sorularını çözdüm takıldığımda kaynak değiştirdim benzerini çözdüğünü bildiğim videolar izledim. Zor olmasını sorun etmeyip çözmeye uğraşmaya devam ettim. Tıpkı Geometride gösterdiğimiz inat gibi problemde de o inadı sürdürdüm. Sonunda konu anlatım Haziran başında bitmişti ve TYT ye giriş yapmıştım. Geriye ise binlerce soru çözmek kalmıştı. 12 ay gibi bir süre zarfında…

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Kitapİşler ile kitaplarını online sipariş edebilirsin

Evinde kal, biz senin kitaplarını evine gönderelim.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ!

Sen de İşler Yayın Grubu ile başarabilirsin!

Sen de bizimle birlikte başarabilirsin.